۳۰۰۰ طرح توجیهی

دانلود رایگان طرح توجیهی سود آور و طرح توجیهی آمادۀ بانکی، صنعتی، گردشگری، خدماتی، کشاورزی، کامفار، نوشتن طرح توجیهی و بیزینس پلن استارتاپ کانادا انگلیس استرالیا و طرح کسب و کار ویزای مهاجرت و...

۳۰۰۰ طرح توجیهی

دانلود رایگان طرح توجیهی سود آور و طرح توجیهی آمادۀ بانکی، صنعتی، گردشگری، خدماتی، کشاورزی، کامفار، نوشتن طرح توجیهی و بیزینس پلن استارتاپ کانادا انگلیس استرالیا و طرح کسب و کار ویزای مهاجرت و...

۳۰۰۰ طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰(مهندس‌تـألّـهی)
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

طرح توجیهی کلینیک تصویربرداری پزشکی هسته ای

در سالهای اخیر کاربرد مواد پرتوزا جهت اهداف تشخیصی و درمانی در پزشکی هسته‌ای رشد سریعی داشته و بعنوان روشهای منحصر بفرد در علم پزشکی مطرح شده است.
به طور کلی زمینه فعالیت پزشکی هسته‌ای را می‌توان به سه بخش روش‌های تشخیصی، روش‌های درمانی و روش‌های ارزیابی پرتوی یا ارزیابی مصونیت پرتوی تقسیم نمود.
1) روشهای تشخیصی – از روشهای تشخیصی پزشکی هسته‌ای برای تصویربرداری از اعضا و اندام‌های مختلف بدن و نیز مطالعه اعمال و سیر متابولیسم یک ماده در بدن استفاده می‌شود. در این روش پرتودارو از راه‌های تزریقی، خوراکی و یا تنفسی وارد بدن شده و سپس توزیع و تمرکز ماده پرتوزا در بدن توسط یک یا چند آشکارساز گاما که در خارج از بدن قرار دارد، به تصویر کشیده می‌شود.
2) روش درمانی – در این روش پرتودارو معمولاً از راه دهان و یا به صورت تزریقی و در بعضی موارد به صورت تنفسی یا جذب پوستی به بیمار تجویز می‌شود. ماده پرتوزا در عضو مورد نظر(هدف) تجمع یافته و سلولهای آن را تحت تابش قرار می‌دهد.
3) روش ارزیابی پرتوی – در این روش ماده پرتوزای مناسبی به نمونه‌های بیولوژیکی مانند خون، بافت و... اضافه شده و بعد از فرآیندهای شیمیایی، با شمارش نمونه پرتوزا، می‌توان اطلاعاتی در رابطه با مواد موجود در نمونه بیولوژیکی و غلظت آنها به دست آورد. از این روش برای اندازه‌گیری غلظت هورمونها، داروها و سایر مواد مهم در نمونه‌های خونی و بافتی استفاده می‌شود. در این روش ماده پرتوزا وارد بدن موجود زنده(انسان) نمی‌شود.

تقسیم‌بندی بخشهای پزشکی هسته‌ای:
بخشهای پزشکی هسته‌ای را با توجه به قابلیت انجام فرآیندهای مختلف تصویربرداری و غیر تصویربرداری به سه گروه تقسیم می‌کنند. با توجه به بارکاری و نوع فرآیند کاری برای هر یک از نظر تعداد و تخصص کارکنان، طراحی ساختمان و تجهیزات ضروریاتی را لحاظ می‌کنند.
گروه اول: بخشهایی که در آنها تنها از فرآیندهای غیر تصویربرداری و آزمایشگاهی جهت تشخیص استفاده می‌شود.
گروه دوم: بخشهایی که علاوه بر انجام فرآیندهای گروه اول قادر به انجام فرآیندهای تصویربرداری استاتیک نیز هستند، و به همین جهت وسایل لازم جهت آماده‌سازی پرتوداروهای مربوطه را نیز دارا می‌باشند.
گروه سوم: بخشهایی که علاوه بر انجام فرآیند گروه دوم قادر به انجام فرآیندهای تصویربرداری دینامیک نیز می‌باشند و به همین جهت وسایل لازم جهت آماده‌سازی پرتوداروهای مربوطه را نیز دارا می‌باشند.

جهت سفارش تهیه و تنظیم طرح‌های توجیهی به صورت تضمینی با ما تماس بگیرید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی