۳۰۰۰ طرح توجیهی

دانلود رایگان طرح توجیهی سود آور و طرح توجیهی آمادۀ بانکی، صنعتی، گردشگری، خدماتی، کشاورزی، کامفار، نوشتن طرح توجیهی و بیزینس پلن استارتاپ کانادا انگلیس استرالیا و طرح کسب و کار ویزای مهاجرت و...

۳۰۰۰ طرح توجیهی

دانلود رایگان طرح توجیهی سود آور و طرح توجیهی آمادۀ بانکی، صنعتی، گردشگری، خدماتی، کشاورزی، کامفار، نوشتن طرح توجیهی و بیزینس پلن استارتاپ کانادا انگلیس استرالیا و طرح کسب و کار ویزای مهاجرت و...

۳۰۰۰ طرح توجیهی

تلفن تماس جهت سفارش خرید و تهیۀ طرح‌های توجیهی تضمینی بانکی و صنعتی:
۰۲۱۲۶۷۱۳۹۴۷
۰۹۳۵۴۳۰۰۴۰۰(مهندس‌تـألّـهی)
نوشتن طرح توجیهی، دانلود نمونه طرحهای توجیهی آماده، انجام مطالعات بازار، تدوین امکانسنجی، ارائه گزارش توجیهی فنی اقتصادی و مالی، طرح توجیهی برای گرفتن وام و تسهیلات بانکی، طرح توجیهی با فرمت بانک ها و سازمان ها و...

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

طرح توجیهی تولید بیواتانول ⭐ مجوز+تسهیلات(PDF و WORD)

تولید بیواتانول (اتانول زیستی) از منابع زیستی

مقدمه

تولید بیواتانول از منابع زیستی از طریق فرآیند بیوشیمیایی انجام می‌شود. این فرآیند شامل ترکیب چند مرحله است که به ترتیب عبارتند از: تخمیر الکلی شربت قند، تقطیر و آبگیری.

1. تخمیر الکلی شربت قند

در این مرحله، شربت قند با استفاده از میکروارگانیسم‌های مانند خمیرهای مخمر تخمیر می‌شود. این میکروارگانیسم‌ها قند را به اتانول تبدیل می‌کنند. در نتیجه، اتانولی با غلظت حدود 10-15 درصد تولید می‌شود.

2. تقطیر

در این مرحله، اتانول تولید شده در مرحله تخمیر الکلی تقطیر می‌شود. در فرآیند تقطیر، با استفاده از برداشت حرارت، اتانول از آب جدا می‌شود و غلظت آن افزایش می‌یابد. این مرحله ممکن است شامل تقطیر جزء به جزء با استفاده از ستون تقطیر باشد.

3. آبگیری

در برخی موارد، بیواتانول حاصل از تقطیر شامل مقدار کمی آب است. برای حذف آب اضافی، از غربال‌های مولکولی می‌توان استفاده کرد. این غربال‌ها قادر به جداسازی آب از بیواتانول هستند و غلظت بیواتانول را افزایش می‌دهند.

با توجه به مزایای بیواتانول زیستی نسبت به سوخت‌های فسیلی، این فرآیند تولید اهمیت بسیاری در حوزه انرژی پایدار و پاک دارد. بیواتانول زیستی از منابع قابل تجدید مانند گیاهان زراعی و ضایعات آلی به‌دست می‌آید و به کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی، کاهش آلودگی هوا و تقویت پایداری محیط زیست کمک می‌کند. همچنین، بیواتانول قابل استفاده در خودروهای معمولی بدون نیاز به تغییرات بزرگ در زیرساخت‌های حمل و نقل است.جهت سفارش تهیه و تنظیم طرح‌های توجیهی به صورت تضمینی با ما تماس بگیرید.

۰۲/۱۰/۲۰
مهندس‌تـألّـهی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی